![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgDl2me_nN8CbTSKV-YKSwLUPOsBaFtVCbyrNgabZ_xPQl4kHXfpzPXu0VObPnFIGel0dnRsayL33GLa0qhz5Nxr1pOdNydM7WVYAQSBJ6hbUjbDo-YBBHmPKXkq_bSUctkyNMDi32y69YO/s400/tahiti_world_map.jpg)
Tahiti, eredeti nevén Otaheite, Francia Polinézia legnagyobb szigete a Csendes-óceánban. A főváros, Papeete az északnyugati parton fekszik.
Tahiti szigete a hírét a világban csodás természeti szépségeinek, barátságos népének köszönheti. A szigeten található Francia Polinézia fővárosa, Papeete is.
Tahiti nagyjából nyolcszög alakú, éghajlata trópusi, mégis elkerülik a trópusi betegségek, a tífusz, malária ismeretlenek a szigeten. Mérges kígyók sincsenek.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh9gOll1re_FURZ9DEgM92rLjGH0iJay0uJBvhJluIGAdagrSbzZilEV3R1AhiVBS026DlTftntj53Q3kLJIY_C9bQV5GY0gEltR1D2EZYnm85QhvN3lOd1AWeoD8MHyZw446YiFaOesTtq/s400/iii.jpg)
A szigetet valószínűleg a spanyol hajósok pillantották meg először az európaiak közül, viszonylag igen korán, a 17. századelején. Az első európai, aki kikötött, Samuel Wallis angol kapitány volt 1767-ben, aki a szigeteket Anglia számára követelte. Wallis nem hagyott hátra sem telepeseket, sem helyőrséget, így Bougainville francia kutató egy év múlva Franciaország részére birtokba vette a szigetet. Ő Új-Cythera szigetnek nevezte el, a görögországi Cythera (Kíthira) szigetéről, amely felett Aphrodité kiemelkedett a tenger habjaiból. A következő európai már a római szerelem istennőjét, Venust kereste Tahitin: Cook kapitány érkezett hamarosan a szigetre, hogy megfigyelje a Vénusz átvonulását a Nap előtt. Cook Tahitit a Szerelem Szigetének nevezte el, melyet a franciák Édes Földnek fordítottak. 1797-ben 18 metodista pap érkezett Londonból, akik zord és türelmetlen módon befolyásolták a helyi királyokat, a Pomaré-dinasztia tagjait. A metodisták elég hosszú idő alatt tudták csak megtéríteni a lakosság háromnegyed részét. Közben a franciák katolikus misszionáriusokat küldtek Tahitira. Az újonnan katolikus és protestáns bennszülöttek között háború tört ki. Kétéves háború után a franciáké lett Tahiti, és az őt környező szigetek. 1880-ban az utolsó független király, 5. Pomaré átadta országát a franciáknak.
Tahitit legtöbben Paul Gauguin festményeiről ismerik. A híres francia festő sok időt töltött a szigeten, és számos képet alkotott az ott lakókról.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-N3oSmr1U4ikRKNHEsiJ3ZS8D-IpfeJpNeTpLr5-MZ0nD6aBE0WjKXqDEyDTkiRz8BOIHwG0-EUzJ5L47vIBgoPs9pLV_DPrah5vkEAHW7l6gTr869yzJ5-WslspQpvXP-0M-zdQh9psc/s400/tahiti3.png.jpg)
Forrás:wikipédia